NASZA

KANCELARIA

Wyspecjalizowane usługi prawne dla biznesu

LICZY SIĘ ZROZUMIENIE.

Dzisiejsze otoczenie prawne to coraz większe wyzwanie dla biznesu. Od wielu lat obserwujemy proces inflacji prawa. Coraz więcej norm reguluje coraz więcej aspektów działalności firm. Dodatkowo szybko zmieniające się prawo powoduje, że przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami.

 

Naszym celem jest być prawdziwym partnerem biznesowym naszych klientów. Przy tym nie tyle chcemy załatwiać ich sprawy, co wspierać ich w podejmowaniu najlepszych dla nich decyzji i pomagać im w rozwoju ich biznesu. 

Wieloletnie doświadczenie łączymy z doskonały zrozumieniem potrzeb nowoczesnego biznesowego.​Specjalizujemy się w obrocie krajowym jak i międzynarodowym. Działamy na terenie całego kraju.

NASI EKSPERCI

Dr Mateusz Korus, MLB
 

Radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Bucerius Law School w Hamburgu oraz LSE. W 2017 r. obronił w Niemczech doktorat z prawa gospodarczego. Pracował m.in. dla Bird&Bird, METRO Group oraz grupy ubezpieczeniowej AXA w Niemczech.

 

Od lat specjalizuje się w prawie umów, prawie spółek, prawie IT i prawie rynków kapitałowych. Pomaga firmom we wszystkich aspektach związanych z działalnością międzynarodową.

 

Biegle włada jez. niemieckim i angielskim, oferując klientom pełne wsparcie prawne w obu tych językach.

E: m.korus[at]koruslegal.pl

Jerzy Korus
 

Radca prawny. Od 40 lat doradzający podmiotom gospodarczym, związany z branżą górniczą. Specjalista w procesach restrukturyzacji i zmian własnościowych przedsiębiorstw.

 

Doświadczony członek rad nadzorczych. Zasiadał m.in. w radzie nadzorczej V Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Victoria. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

 

Specjalizuje się w prawie spółek, prawie umów i postępowaniach sądowych.

 

Posługuje się jęz. angielskim.

E: j.korus[at]koruslegal.pl

Anna Staroń, MBA

Doradca ds. finansowania, reorganizacji i restrukturyzacji. Absolwent m.in. HEC Paris Business School w Paryżu. Posiada doświadczenie związane z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz procesami reorganizacyjnymi.

 

Pomaga firmom we wszystkich aspektach związanych z pozyskiwaniem środków publicznych oraz procesów reorganizacji i restrukturyzacji. Doradza w kwestiach związanych z działalnością międzynarodową.

 

Biegle włada jęz. angielskim i włoskim, posługuje się jęz. niemieckim i francuskim.

E: a.staron[at]koruslegal.pl

PRACUJ Z NAMI:

 KorusLegal​​

ul. Ligocka 103

40-568 Katowice (PL)

Tel: 32 728 11 00

legal[at]koruslegal.pl 

​​​​© 2018-2023 by Kancelaria Radcy Prawnego Dr Mateusz Korus

  • Czarny YouTube Ikona
  • Czarny LinkedIn Icon
  • xing-logotype