top of page

NASZA

KANCELARIA

Wyspecjalizowane usługi prawne dla biznesu

LICZY SIĘ ZROZUMIENIE.

Dzisiejsze otoczenie prawne to coraz większe wyzwanie dla biznesu. Od wielu lat obserwujemy proces inflacji prawa. Coraz więcej norm reguluje coraz więcej aspektów działalności firm. Dodatkowo szybko zmieniające się prawo powoduje, że przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami.

 

Naszym celem jest być prawdziwym partnerem biznesowym naszych klientów. Przy tym nie tyle chcemy załatwiać ich sprawy, co wspierać ich w podejmowaniu najlepszych dla nich decyzji i pomagać im w rozwoju ich biznesu. 

Wieloletnie doświadczenie łączymy z doskonały zrozumieniem potrzeb nowoczesnego biznesowego.​Specjalizujemy się w obrocie krajowym jak i międzynarodowym. Działamy na terenie całego kraju.

NASI EKSPERCI

_C2A0070 kopia_edited.jpg
Dr Mateusz Korus, MLB
 

Radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Bucerius Law School w Hamburgu oraz LSE w Londynie. W 2017 r. obronił w Niemczech doktorat z prawa gospodarczego. Pracował m.in. dla Bird&Bird, METRO Group oraz grupy ubezpieczeniowej AXA w Niemczech.

 

Wpisany na listę zaufanych prawników ambasady Republiki Austrii w Polsce. Członek Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK w Polsce oraz niemieckiego Stowarzyszenia Naukowego Prawa Korporacyjnego i Prawa Spółek (VGR) w Niemczech.

 

Od lat specjalizuje się w prawie umów, prawie podatkowym, prawie spółek, prawie IT i prawie rynków kapitałowych.

 

Wspiera klientów w zakresie pozyskiwania decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Doradza klientom przy wdrażaniu ulgi B+R, IP Box, estońskiego CIT, zwolnieniach w KSSE/PSI oraz przekształcaniu spółek. 

 

Pomaga firmom we wszystkich aspektach związanych z działalnością międzynarodową. Biegle porusza się w niemieckim systemie prawnym. Reprezentuje klientów w przygotowywaniu i negocjowaniu złożonych kontraktów biznesowych (w tym M&A). Reprezentuje klientów w gospodarczych postępowaniach sądowych oraz arbitrażu handlowym.

 

Ekspert z zakresu compliance z bogatym doświadczeniem przy wdrażaniu międzynarodowych programów compliance.

 

Biegle włada jez. niemieckim i angielskim, oferując klientom pełne wsparcie prawne w obu tych językach.

E: m.korus[at]koruslegal.pl

_C2A0051 kopia.jpg
Jerzy Korus
 

Radca prawny. Od prawie 50 lat doradzający podmiotom gospodarczym, związany z branżą górniczą. Specjalista w procesach restrukturyzacji i zmian własnościowych przedsiębiorstw.

 

Doświadczony członek rad nadzorczych. Zasiadał m.in. w radzie nadzorczej V Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Victoria. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. W przeszłości wieloletni dyrektor działu prawnego jednej z największych grup kapitałowych w Polsce. Dzięki takiemu doświadczeniu, potrafi w sposób unikalny spoglądać na problemy prawne zarówno z perspektywy prawnika wewnętrznego (in-house'a) jak i zewnętrznego doradcy.

 

Specjalizuje się w prawie spółek, prawie umów i postępowaniach sądowych. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów biznesowych w skomplikowanych postępowaniach sądowych.

 

Wielokrotnie reprezentował klientów biznesowych w negocjowaniu złożonych umów i kontraktów handlowych.

 

Posługuje się jęz. angielskim.

E: j.korus[at]koruslegal.pl

_C2A0141 kopia_edited.jpg
Weronika Wiśniewska-Żurek
 

Młodszy prawnik. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. W przeszłości wiceprezes ds. działalności naukowej Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. Jeszcze podczas studiów odbyła półroczny staż w dziale podatkowym jednej z największych grup doradczych w Polsce.

 

Specjalizuje się w ulgach i zwolnieniach podatkowych oraz w zakresie prawa cywilnego i handlowego. Doradza klientom przy analizie możliwości skorzystania oraz przy wdrażaniu estońskiego CIT, ulgi B+R, IP Box oraz zwolnienia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Pomaga klientom we wszystkich kwestiach związanych z prawem umów (w tym e-commerce) oraz funkcjonowaniem spółek handlowych (zakładanie spółek, przekształcenia i połączenia, obsługa organów). Wspiera działalność kancelarii dotyczącą wdrażania projektów compliance.

 

Posługuje się jęz. angielskim.

E: w.wisniewska-zurek[at]koruslegal.pl

Unknown.jpeg
Anna Staroń, MBA

Doradca ds. finansowania, reorganizacji i restrukturyzacji. Absolwent m.in. HEC Paris Business School w Paryżu. Posiada doświadczenie związane z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz procesami reorganizacyjnymi.

 

Pomaga firmom we wszystkich aspektach związanych z pozyskiwaniem środków publicznych oraz procesów reorganizacji i restrukturyzacji. Doradza w kwestiach związanych z działalnością międzynarodową.

 

Biegle włada jęz. angielskim i włoskim, posługuje się jęz. niemieckim i francuskim.

E: a.staron[at]koruslegal.pl

bottom of page